Our range of products include csn 9pt power distribution box, csn 6pt power distribution box and csn 12pt power distribution box.
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 32A |
| Number of Sockets/Ways | 8 Way |
| Phase | Single Phase |
| Rated Voltage | 220/240 V |
| IP Rating | IP65 |
| Enclosure Material | Sheet Metal |
| Mounting Type | Pole |
| Material | ABS |
| Usage/Application | Outdoor/ Indoor |
| Model Name | CSN 9PT |
| Brand Name | IDE Electrical |
Minimum order quantity: 200 Piece
₹ 2950 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 63A |
| Number of Sockets/Ways | 8 Way |
| Phase | Single Phase |
| IP Rating | IP65 |
| Enclosure Material | Sheet Metal |
| Mounting Type | Floor Mounted |
| Rated Voltage | 440V |
| Brand Name | IDE Electrical |
| Material | ABS |
| Usage/Applictaion | Outdoor/ Indoor |
| Model Name | CSN 6 PT |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 5060 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 125A |
| Number of Sockets/Ways | 12 Way |
| Phase | Three Phase |
| IP Rating | IP66 |
| Enclosure Material | Sheet Metal |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Brand Name | IDE Electrical |
| Rated Voltage | 440V |
| Usage/Applictaion | Indoor/Outdoor |
| Material | ABS |
| Model Name | CSN12PT |
Minimum order quantity: 200 Piece
We are engaged in offering CSN 12PT Power Distribution Box to our clients. Our range of all products is widely appreciated by our clients.
Ashok R Gaikwad (CEO)
Argt Solutions Private Limited
C Bulding, Gat 127, Flat No. C-702, Blue Bells Apartment, Borhadewadi
Pune - 412105, Maharashtra, India