Prominent & Leading Manufacturer from Pune, we offer 280x280x130mm polycarbonate enclosure, 125x125x75mm transparent polycarbonate enclosure, 150x150x90mm polycarbonate enclosure and 420x320x138mm polycarbonate enclosure.
₹ 950 / Piece Get Latest Price
| Size | 280x280x130mm |
| IP rating | IP65 |
| Cover type | Opaque cover |
| Mounting type | Wall mount |
| Impact rating | IK08 |
| With mounting plate | Yes |
| Material | PC |
| Brand | Grasp |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Size | 125x125x75 mm |
| IP rating | IP66 |
| Cover type | Opaque cover |
| Mounting type | Wall mount |
| Impact rating | IK08 |
| With mounting plate | Yes |
| Brand | Grasp |
| Material | PC |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 800 / Piece Get Latest Price
| Size | 150x150x90 mm |
| IP rating | IP65 |
| Cover type | Opaque cover |
| Mounting type | Wall mount |
| Impact rating | IK09 |
| With mounting plate | Yes |
| Brand | Grasp |
| Material | PC |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 580 / Piece Get Latest Price
| Size | 420x320x138mm |
| Material | PC |
| Cover type | Opaque cover |
| Mounting type | Wall mount |
| Impact rating | IK08 |
| With mounting plate | Yes |
| IP Rating | IP67 |
| Brand | GRASP |
Minimum order quantity: 50 Piece
Ashok R Gaikwad (CEO)
Argt Solutions Private Limited
C Bulding, Gat 127, Flat No. C-702, Blue Bells Apartment, Borhadewadi
Pune - 412105, Maharashtra, India