Pioneers in the industry, we offer 100x100x60mm abs enclosures, 150x100x70mm abs enclosures and 150x150x80mm abs enclosures from India.
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Material | ABS |
| Size | 80x80x50 mm |
| IP rating | IP65 |
| Mounting type | Wall mount |
| Cover type | Opaque cover |
| With knockouts | Yes |
| Color | Light grey |
₹ 230 / Piece Get Latest Price
| Material | ABS |
| Size | 100x100x60 mm |
| IP rating | IP66 |
| Mounting type | Wall mount |
| Cover type | Opaque cover |
| With knockouts | Yes |
| Color | Light grey |
₹ 700 / Piece Get Latest Price
| Material | ABS |
| Size | 150x100x70 mm |
| IP rating | IP55 |
| Mounting type | Wall mount |
| Cover type | Opaque cover |
| With knockouts | Yes |
₹ 750 / Piece Get Latest Price
| Material | ABS |
| Size | 150x150x80 mm |
| IP rating | IP66 |
| Mounting type | Wall mount |
| Cover type | Opaque cover |
| With knockouts | Yes |
| Color | Light grey |
Ashok R Gaikwad (CEO)
Argt Solutions Private Limited
C Bulding, Gat 127, Flat No. C-702, Blue Bells Apartment, Borhadewadi
Pune - 412105, Maharashtra, India