Pioneers in the industry, we offer spring loaded lt distribution box, 100kva lt distribution box, 300 kva lt distribution box and 200kva lt distribution box from India.
₹ 850 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 160 A |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Enclosure Material | Mild Steel |
| Protection Rating | IP65 |
| Busbar Material | Copper |
| Rated Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 8000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 63 A |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Enclosure Material | Mild Steel |
| Protection Rating | IP43 |
| Busbar Material | Copper |
| Rated Voltage | 415 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 125 A |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Enclosure Material | Mild Steel |
| Protection Rating | IP55 |
| Busbar Material | Aluminium |
| Rated Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 8500 / Piece Get Latest Price
| Current Rating | 100 A |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Enclosure Material | Mild Steel |
| Protection Rating | IP54 |
| Busbar Material | Copper |
| Rated Voltage | 440 V |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 100 Piece
Ashok R Gaikwad (CEO)
Argt Solutions Private Limited
C Bulding, Gat 127, Flat No. C-702, Blue Bells Apartment, Borhadewadi
Pune - 412105, Maharashtra, India