Our range of products include mb 5345 frp meter box.
₹ 1850 / Piece Get Latest Price
| Phase | Single Phase |
| Material | SMC/FRP |
| Meter Capacity | 3 Meter |
| Current Rating | 10 A |
| Rated Voltage | 240 V |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Protection Grade | IP54 |
| Frequency | 50 Hz |
| Usage/Application | Outdoor Application |
| Color | Gray |
| Brand | Sintex |
| Feature | Weatherproof Waterproof |
Minimum order quantity: 50 Piece
Ashok R Gaikwad (CEO)
Argt Solutions Private Limited
C Bulding, Gat 127, Flat No. C-702, Blue Bells Apartment, Borhadewadi
Pune - 412105, Maharashtra, India