Manufacturer of a wide range of products which include 150x150x100mm electrical pole box and polycarbonate enclosure box.
₹ 180 / Piece Get Latest Price
| Application | Street Light Box |
| Enclosure Material | SMC |
| IP Rating | IP55 |
| Brand | Esco |
| Mounting Type | Pole Mount |
| Rated Voltage | 240 V |
| Door Type | Single Door |
| Shape | Rectangular |
| Color | Off White |
| Cable Entry | Bottom Entry |
| Size | 150X150X100mm |
| Operating Temperature Range | -40 Degree C to 100 Degree C |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 500 / Piece Get Latest Price
| Size | 254x180x110 mm |
| Phase | Single And Three |
| IP rating | IP65 |
| Cover type | Opaque cover |
| Rated Voltage | 415 V |
| With mounting plate | No |
| Protection Grade | IP65 |
| Mounting Type | Pole Mount |
| Color | Light grey |
Ashok R Gaikwad (CEO)
Argt Solutions Private Limited
C Bulding, Gat 127, Flat No. C-702, Blue Bells Apartment, Borhadewadi
Pune - 412105, Maharashtra, India