Prominent & Leading Manufacturer from Pune, we offer 500x500x210mm rittal electric enclosures.
₹ 4200 / Piece Get Latest Price
| Material | Sheet Steel |
| Size (W x H x D) | 500X500X210mm |
| IP Rating | IP-65 |
| Number of Ways | 4 Way |
| Mounting Type | Wall Mounting |
| Color | RAL 7035 |
| Brand | Rittal |
| Mounting Plate Thickness | 1.5mm |
| Number Of Locks | 2 |
| Number Of Doors | 1 |
| Size/Dimension | 500X500X210mm |
Minimum order quantity: 100 Piece
Ashok R Gaikwad (CEO)
Argt Solutions Private Limited
C Bulding, Gat 127, Flat No. C-702, Blue Bells Apartment, Borhadewadi
Pune - 412105, Maharashtra, India