Our product range includes a wide range of 380x300x155mm rittal compact enclosure, 1000x1000x300mm rittal compact enclosure, 300x200x120mm rittal compact enclosure and 400x300x150mm rittal compact enclosure.
₹ 3748 / Piece Get Latest Price
| Outer Size | 380X300X155mm |
| Material | Sheet Steel |
| IP Rating | IP55 |
| Mount Type | Wall Mount |
| Door Type | Single Door |
| Sheet Thickness | 1.6 mm |
| Shape | Square |
| Color | Light gray |
| Brand | Rittal |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 17500 / Piece Get Latest Price
| Outer Size | 1000X1000X300mm |
| Material | Sheet Steel |
| IP Rating | IP-65 |
| Mount Type | Wall Mount |
| Door Type | Single Door |
| Sheet Thickness | 1.2 mm |
| Shape | Rectangle |
| Color | RAL 7035 |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 3500 / Piece Get Latest Price
| Outer Size | 300 x 200 x 120 mm |
| Material | Mild Steel |
| IP Rating | IP54 |
| Mount Type | Wall Mount |
| Door Type | Single Door |
| Sheet Thickness | 1.2 mm |
| Brand | Rittal |
Minimum order quantity: 100 Piece
₹ 4000 / Piece Get Latest Price
| Outer Size | 400 x 300 x 150 mm |
| Material | ABS |
| IP Rating | IP54 |
| Mount Type | Wall Mount |
| Door Type | Single Door |
| Sheet Thickness | 1.6 mm |
| Color | RAL 7035 |
Ashok R Gaikwad (CEO)
Argt Solutions Private Limited
C Bulding, Gat 127, Flat No. C-702, Blue Bells Apartment, Borhadewadi
Pune - 412105, Maharashtra, India