Offering you a complete choice of products which include agriculture starter panel and smc agriculture starter panel.
₹ 1250 / Piece Get Latest Price
| Rated Voltage | 440 V |
| Starter Type | DOL |
| Phase | Three Phase |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Enclosure Type | IP55, FRP, Outdoor, Weatherproof |
| Usage/Application | Agriculture |
| Material | FRP |
| Color | White |
| Brand | Sintex |
| Power | 440V |
| Warranty | 10Year |
| Frequency | 50-60 Hz |
| Country of Origin | Made in India |
| IP Rating | IP55 |
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Motor Power | 0.75 kW |
| Phase | Three Phase |
| Rated Voltage | 415 V |
| Starter Type | DOL |
| Mounting Type | Wall Mount |
| Enclosure Type | Sheet Metal |
| Operating Voltage | 440V |
| Frequency Range | 50 Hz |
| Material | SMC |
| IP Rating | IP55 |
| Warranty | 1 Year |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
Ashok R Gaikwad (CEO)
Argt Solutions Private Limited
C Bulding, Gat 127, Flat No. C-702, Blue Bells Apartment, Borhadewadi
Pune - 412105, Maharashtra, India